E30-27-012-02-22 Kit 2.7" 1.5"
E30-27-012-01-20 Front Only 1.6" -
E30-27-012-02-02 Rear Only - 1.5"
Features:
• Increased Ground Clearance
• More Fender Clearance for Larger Wheels and Tires
• Precision Engineered for Improved Off-Road Capability
• Excellent On-Road Stability and Handling
• Made in the USA
• Eibach Million-Mile Warranty
Buy Eibach at STM!
See more Eibach Parts
Select Select:
-65%
Eibach Pro Lift Kit for 2021-2023 Ram TRX
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Description
Eibach Pro Lift Kit springs will raise your 2021-2023 Ram TRX about 2.7 inches in the front and 1.5 in the rear. These springs are designed for use with your factory shocks. Available as the full set or separately for front and rear.
Vehicle Fitment:
2021-2023 Dodge Ram TRX
6.2L Supercharged Hemi V8
Part Number: Fitment: Front Lift: Rear Lift:
E30-27-012-02-22 Kit 2.7" 1.5"