BC Brian Crower EN40 Billet Crankshaft for 2JZ Toyota Supra (BC5308-90)
Vehicle Fitment:
1987-1998 Toyota Supra
(MK3 and MK4 with 2JZ engine)
Purchase Includes:
(1) EN40 Billet Crankshaft
Part Number: Application: Crankshaft Stroke: Rod Journal: Main Journal: Weight:
BC5308-90 2JZ Toyota Supra 90mm 45mm Honda Journal 62mm 59.7 lbs
BC5308LW-90 2JZ Toyota Supra 90mm 45mm Honda Journal 62mm 48 lbs
Notes:
Images are for reference
More Info:
Buy BC Parts at STM!
See more BC Products
Select Weight:
Product image 1
Product image 2
Description
Vehicle Fitment:
1987-1998 Toyota Supra
(MK3 and MK4 with 2JZ engine)
Purchase Includes:
(1) EN40 Billet Crankshaft